top of page

Спеціалізовані Інтернет-сайти дитячої літератури

                                                             Школярі обов’язково повинні снідати

11.10.2016

0 1572

Одним із найважливіших чинників, що впливає на здоров’я наших дітей, без сумнівів, є правильне харчування. І, звісно ж, усім нам добре відомо, що основою здорового денного раціону є сніданок. Німецькі лікарі нещодавно довели, що ті діти, які вранці отримують повноцінний здоровий сніданок, навчаються і розвиваються краще за однолітків, які обмежуються канапкою з чаєм.

Ситі ще з ранку школярі краще навчаються, швидше концентруються й мають більше енергії. Інформаційні та психоемоційні навантаження, які витримує школяр, потребують якісного харчового забезпечення. За статистикою, майже 70 % українських школярів снідають бутербродами з маслом, сиром чи ковбасою. 10 % з’їдають вранці варене яйце. 15 % найчастіше вибігають з дому без сніданку, жуючи на ходу печиво. 4 % зазвичай снідають яєчнею. І тільки 1 % їсть вранці кашу …

Лікарі одностайно рекомендують давати гарячий сніданок – це корисно для шлунка. Не варто занадто захоплюватися і перегодовувати – коли дуже повний шлунок, навіть до школи дійти важко, не кажучи вже про працездатність там. Дотримуйтеся золотої середини і намагайтеся не поєднувати у сніданку важкі страви. Порція на сніданок має бути невеликою (5-6 столових ложок). У цьому випадку краще менше, але смачніше.

Калорійність раціону школяра молодшої та середньої школи повинна становити не менше 2 000-2 300 калорій на день, а харчування має бути п’ятиразовим.

Сніданок школяра.  Сніданок обов’язково повинен бути ситним (до 25 % добової норми калорій), смачним і різноманітним. Основою дитячого сніданку повинні бути вуглеводи (крупи, макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб, злакові хлібці, мед), які полегшують розумове навантаження. Дитячому організму необхідні кальцій (молочні продукти) і білки (яйця, сир, відварена на парі риба). Білки прискорюють розумові процеси і чинять збудливу дію на мозок. Щоб у малюка була хороша пам’ять, необхідно подбати про наявність в організмі вітамінів групи В (волоські горіхи, морква), а дефіцит заліза може позначитись на швидкій стомлюваності, щоб уникнути цього, додавайте до сніданку яблука та сухофрукти. Але не пропонуйте дитячому організму швидких вуглеводів у вигляді цукерок, печива, булочок – вони тільки обдурять організм, не приносячи користі.

Оптимальний варіант сніданку: приготований на парі омлет з 1-2 яєць із молоком, зеленню і овочами, бутерброд з цільнозернового хліба з маслом жирністю не менше 82,5 %. Добова норма масла – 30-50 г. Або вівсяна, рисова або манна каша (можна з молоком) з подрібненими горіхами та яблуко чи груша.

Шкідливі солодощі замінимо сирною запіканкою з сухофруктами, сирниками, приготованими на парі, запеченими яблуками. Підсолодити чай або какао можна ложечкою меду. І в жодному разі не готуйте розчинного какао з баночки. Турботлива мама приготує натуральне какао, а якщо не встигає – чай із молоком.

Другий сніданок школяра (з собою): яблуко, цільнозернове печиво, горіхи, родзинки, курага, морква.

Молоко і кисломолочні продукти обов’язково повинні бути в меню дитини. Вони містять тваринні білки, кальцій, вітаміни, амінокислоти, мікроорганізми. Дитина повинна обов’язково вживати м’ясо, рибу, яйця, сир, бобові. 

А от від готових сніданків у вигляді пластівців краще відмовитися. Британська асоціація споживачів висунула їм серйозні звинувачення. Швидкі  сніданки містять достатню кількість вітамінів і мінералів.  Але також містять надто багато цукру та солі. 

Освітній портал “Педагогічна преса”

Шановнi батьки, пройдiть, будь ласка, онлайн-тестування.
Не залишайтеся осторонь освiтнiх проблем, якi ми зможемо подолати всi гуртом!!!

                                                Тридцять добрих справ для розвитку доброти

       Діти народжуються з потребою віддавати, але, як показують сучасні дослідження, до четвертого класу вони соціалізуються й починають думати більше про себе, ніж про інших. Щоби переломити цю тенденцію й виробити довгострокову звичку піклуватися про ближніх, дітям необхідно трохи допомогти.

Далі наводиться перелік проявів доброти, які можна пропонувати дітям для щоденної практики:

  • 1. Завжди й за все дякуйте своїм батькам. Висловлюйте вдячність їм навіть без особливої причини – просто тому, що вони у вас є.

  • 2. Напишіть добру, смішну або підбадьорливу записку й покладіть її у книгу, яку повертаєте в бібліотеку. Наприклад: «Усе буде добре!», «У вас обов'язково все вийде!».

  • 3. Порадуйте друга. Візьміть іграшку з кіндер-сюрпризу й покладіть її в шафку вашого приятеля у спортивній роздягальні.

  • 4. Розкажіть добру або смішну історію вашому знайомому чи подякуйте йому за те, що він сам розповів вам таку історію – підбадьорив або розвеселив вас.

  • 5. Якщо ви сильні в навчанні, допоможіть товаришу розібратись у розділі, який він погано розуміє, або допоможіть молодшим при виконанні домашніх завдань.

  • 6. Завжди мийте після себе тарілки, а ще краще порадуйте батьків тим, що ви несподівано помили весь посуд.

  • 7. Якщо ви йдете в кінотеатр на перегляд дитячого фільму або мультфільму, захопіть із собою кілька наклейок з вашими улюбленими персонажами чи моделями машинок, щоби порадувати ними ваших сусідів по глядацькій залі.

  • 8. Завжди пропускайте вашого братика або сестричку вперед.

  • 9. Якщо ви купуєте шоколадку чи солодку воду в торговому автоматі, залиште монети або дрібну купюру в його приймачі для грошей – нехай незнайомій людині буде приємно.

  • 10. Купіть свій улюблений десерт і поділіться ним з вашими сусідами за столом у шкільному кафе.

  • 11. Дайте товаришу почитати вашу улюблену книгу.

  • 12. Візьміть участь у зборі необхідних речей для солдатів. Додайте записку: «Посилаю вам мій улюблений шампунь. Мишко. 7 років».

  • 13. Завжди повертайте візок для покупок у супермаркетах на його місце. Не тільки ваш, а й інших покупців, які не повернули свій візок назад.

  • 14. Застеліть вранці ліжко вашого братика. У той же вечір розстеліть його до сну.

  • 15. Сплатіть ще одну пляшку води або попкорну в кінотеатрі та вручіть їх малюку, який стоїть за вами в черзі.

  • 16. Залиште машинку в парку із запискою: «Хто знайшов, того й машинка. Грайтеся на здоров'я!».

  • 17. Пропускайте інших пасажирів при вході в автобус.

  • 18. Збирайте купони на знижки, які видають супермаркети, і радуйте ними маму.

  • 19. Зберіть і винесіть сміття після сімейної вечері або пікніка на природі. Робіть це, не нарікаючи на труднощі.

  • 20. Допоможіть літній людині підняти візок по сходах підземного переходу.

  • 21. Надішліть ваші улюблені іграшки в дитяче відділення найближчої лікарні чи в дитячий будинок.

  • 22. Запросіть дитину, яка не належить до вашого гурту, за ваш столик у їдальні.

  • 23. Допоможіть бабусі навчитись користуватися мобільним телефоном, якщо в неї щось не виходить. Проявляйте у ставленні до неї великодушність і терпіння.

  • 24. Візьміть участь у зборі продуктів та одягу для нужденних. Запросіть своїх друзів, щоб вони вам допомогли зібрати речі.

  • 25. Будьте привітними до новачка у вашому класі.

  • 26. Прибирайте у вашій кімнаті ще до того, як вас попросять про це батьки.

  • 27. Привчіть себе кожного дня казати своїм друзям що-небудь підбадьорливе. Тільки говоріть це обов'язково щиро та з вірою в те, що все справді буде добре.

  • 28. Зробіть пожертву, віддайте музичний інструмент, спортивний інвентар та електроніку, якими ви більше не користуєтесь, у волонтерські організації, яким ви довіряєте.

  • 29. Обійміть рідну людину, коли та найменше цього чекає.

  • 30. Щиро привітайте вашого однокласника з чудовою відповіддю на уроці.

Виберіть кілька з цих проявів і запропонуйте вашій дитині попрактикуватись в їх використанні просто сьогодні.

Коли діти звикнуть бути добрими й турботливими, вони стануть щасливіше, більшою мірою відчують свою цілісність і повноту, їм будуть легше даватись навчання та спілкування з однолітками, вони будуть краще ставитись до себе й оптимістичніше дивитись на життя.

         ДО УВАГИ УЧНIВ ТА БАТЬКIВ 4-А КЛАСУ !!! 


Слова, значення, вимову і написання яких учні протягом навчального року мають запам’ятати:

аеропорт, ввéчері, вдень, взúмку, вісімдесятú, влі́тку, восенú, вперéд, врáнці, врівноваженість, вчóра, гардероб, держáва, дисциплі́на, життєрадісний, ззáду, кіломéтр, лівóруч, мізúнець, мільйóн, назáд, напáм'ять, наполегливість, океáн, оптимізм, попéреду, посерéдині, правóруч, п'ятдесятú, п'ятсóт, сімдесятú, спільнота, справедливість, температýра, тепéр, творчість, трамвáй, тролéйбус, футбóл, шерéнга, шістнáдцять, шістдесятú, шістсóт, щогодúни, щотижня

(45 слів).

      Не обов’язково бути дорослим, щоб робити великі відкриття! Давайте можливість дітям творити, досліджувати, винаходити та реалізовувати!

Ніщо так не зближує, як колективна робота й спільне завдання!!!
Поспілкуйтеся з дітьми "дорослою мовою"...

 

Омар Хайям

Не дратуй інших і сам не гнівайся,
Ми гості в цьому тлінному світі.
І якщо щось не так — змирися!
Будь розумнішим і посміхнися.
Холодною думай головою.
Адже у світі все закономірно:
Зло, випромінюване тобою,
До тебе повернеться неодмінно.

                                           

                                                      Конструктор із пластилінових кульок та зубочисток

У дитячій творчості пластилін є інструментом без меж! Вивчаємо кольори й відтінки, розвиваємо дрібну моторику й фантазію, ліпимо маленькі кульки та з’єднуємо елементи зубочистками. Отримаємо в результаті цікавий для малечі конструктор з безліччю комбінацій.

Необхідні матеріали:

  • маса для ліпки Play Doh або звичайний пластилін;

  • зубочистки або сірники.   

Ігровий процес

1. Щоб отримати від заняття максимум користі, спробуйте вивчити різноманітні властивості пластиліну.

 

2. Проаналізуйте колір кожного шматочка. Змішуйте кольори й отримуйте нові відтінки. 

 

3. Відчуйте пластичність матеріалу на дотик. Маса для ліплення, яка довго пробула відкритою на повітрі, поступово втрачає еластичність і перетворюється на твердий матеріал. Якщо затвердів пластилін, його пластичність можна відновити теплом рук або зануренням запакованого шматка в теплу воду. 

4. Найпростіше, що можна зробити з пластиліном — катати кульки. Коли їх стане багато, можна братися до створення чогось складнішого. 

5. За допомогою зубочисток скріплюємо пластилінові кульки між собою. Вивчаємо геометричні фігури: трикутник, квадрат, прямокутник, багатокутник, пряма, ламана лінія. Якщо дитина проявить фантазію, може вийти сонце, зірка, будиночок, фігурка людини тощо.

 

6. Переходимо до об'ємних композицій. До пласкої опори вертикально приєднуємо зубочистки, вершини яких закриваємо м'якими кульками. Чергувати горизонтальні й вертикальні ряди зубочисток з пластиліновими з'єднаннями можна, доки 3D фігура міцно стоїть на поверхні.

7. Проекспериментуйте та створіть об'ємний макет будиночку, зооморфні та людиноподібні фігурки, інші об’єкти для рольової гри.

8. Цінність конструкторів у тому, що дитина навчається та здобуває корисні навички в ігровій формі. А після збирання конструктора починається ще більш цікавий процес гри зі щойно зробленими героями й об’єктами.

Майстер-клас від мами Марини  "Зимові витинанки"
bottom of page