top of page
Мої статті в районну газету "Знамя труда"

                                                                              «Велике дiло маленьких учнiв!»

Мiльйон транзисторiв не замiнить шматка хлiба голодному, мiльярд      телевiзорiв не врятує вiд спраги, трильйон автомобiлiв не дасть ковтка повiтря.(З екологічного маніфесту)

 

У результаті погіршення екологічної ситуації в багатьох країнах світу,  навчанню і вихованню надається  все більша екологічна спрямованість.

Нашi маленькi школярики, учнi 2-А класу НВК,  дуже по дорослому залучились до  участі в обласному екологічному  конкурсі  у рамках Всеукраїнської освітньої кампанії з енергозберігаючого освітлення.  Колектив класу працював над  своїм дитячим  проектом «Замiни лампи- змiни свiт!».  Ми разом  створили справжню екологічну казку. На протязi мiсяця хлопцi й дiвчата власноруч виготовляли листiвки-звертання, а їхнi батьки - анкети. Учасники проекту   розповсюджували екологічні листівки  серед мешканцiв мicта зі зверненням щодо припинення використання ламп розжарювання  та замiну їх  на  енергоефективнi.

З цiкавiстю й повагою  поставились  до проведеної роботи  власники промислових  магазинів міста.  Вони придiлили учням багато часу й видiлили мiсце у магазинах для розмiщення дитячих листiвок.

Щиро дякую  всiм учасникам проекту за проведену роботу.

Природа – наш спiльний дiм, i тiльки нам платити за все, що вiдбувається в ньому.

                                                                                                            Класовод 2-А класу  НВК Прозорова Л.В.

                                                                                                        Святкування 95  річниці Соборності України в НВК

 

З 15.01.14 по 21.01.14 у Навчально-виховному комплексі «Дитячий садок- ЗОШ І-ІІІ ст.» проходили заходи до Дня Соборності та Свободи України. Так 15 січня відбувся конкурс міні-творів серед учнів 8-11-х класів "Задзвонили срібні дзвони в Україні”. Учень 5-А класу написав так: "В Україні проживає близько сорока шести мільйонів людей – різних за національністю, віком, поглядами на життя, кольором волосся та очей. Але, не зважаючи на всі ці відмінності, наш народ залишається єдиним цілим, бо нас об’єднує одна з наймилозвучніших мов світу, яка ллється наче пісня, наче тихі води і ясні зорі, зелені сади, білі хати, лана золотої пшениці, розкішні вінки із рути і барвінку. Ще нас об’єднує культура, традиції, музика, гордість за українських поетів та письменників, художників, винахідників та науковців. Але найбільше нас об’єднує любов до Батьківщини.”

   З 16 по 20 січня на уроках історії проходили тематичні п’ятихвилинки до дня Соборності України "Українці в боротьбі за створення власної держави”.

   20 січня у класах відбулася тематична класна година за темою "Моя Україна, демократична і вільна, я з нею пов’язую долю свою”, де учні висловлювали свою думку щодо консолідації українського народу.  

   21.01.14 Пройшла урочиста лінійка, присвячена Дню соборності та свободи України . Ведучі цього заходу – Василенко Владислав , учень 9-Акл., та Янько Карина, учениця 10-Бкл. згадали про історію нашого народу, що сягає у глибину століть, згадали імена людей, які примножували і примножують славу нашої Батьківщини. Учні 1-А кл. Макаренко Євген та Фролова Валерія стверджували, що бути українцем – гордість, а святкувати її Соборність –велика честь. Путівська Владислава, учениця 4-А кл.,та уч.5-Акл., Наход Карина, Івлєва Анастасія, Медведєва Вікторія віршами привітали усіх присутніх з 95 річницею проголошення Соборності нашої  Держави.

Мелодійними піснями звернулися до присутніх уч. 8-А кл., Хачатурова Карина та уч. 10-А кл. Рукіна Дар’я. З давніх – давен музика і пісня завжди об’єднували український народ.

     З вітальним словом до молоді нашої школи звернулася заступник голови райдержадміністрації – Зикова Ірина Федорівна і побажала всім міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє України.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Прозорова Л.В.

 

                                                                                                        Першокласники маленькі без передніх двох зубів…

 

Ось і закінчується навчальний рік. Наближається довгоочікуване літо…

Велетенську роботу виконали маленькі «першачки» нашого НВК. І як результат своєї наполегливої праці, залучились до Всеукраїнського конкурсу – фотоогляду "Організація навчального середовища в 1-х класах"., оголошеного МОН України.

За рішенням відділу освіти, молоді та спорту Кам’янсько-Дніпровської РДА конкурсну роботу нашого НВК було визнано найкращою і направлено до м. Києва.

Світлини учнів 1-А класу (класний керівник Прозорова Лілія Валентинівна) потрапили на освітній портал «Педпреса», де відбувається активне голосування за учасників цього конкурсу.

«Першачкам» дуже потрібна підтримка мешканців нашого району!

Проголосувати за маленьких учасників конкурсу можна за  посиланням, що розташоване на шкільному сайті: http://nvk.ucoz.ua

Ми дуже сподіваємось на активну підтримку родин, які готують своїх дітей до вступу в перший клас.

Шановні батьки майбутніх першокласників! Наша школа радо відкриває двері вашим малюкам. У нашому навчально-виховному комплексі «Дитячий садок – загальноосвітня школа І-ІІІ  ступенів» їх зустрінуть досвідчені вчителі, світлі класи, цікаве навчання.

Чекаємо Вашої підтримки під час голосування!

До зустрічі у нашій школі!

                                                                                                                                                                                   Л. Прозорова

                                                                                                     Парты новые стоят, с  нетерпением ждут ребят! 

Уже не первый год медики констатируют увеличение случаев  заболеваний позвоночника, в первую очередь это касается младших школьников, которые, уставая на занятиях, принимают удобное для них, но губительное для позвоночного столба, положение. Если в раннем возрасте ребенок не догадывается о пагубных для своего здоровья последствиях, то в будущем - искривленный позвоночник может стать причиной целого ряда заболеваний внутренних систем и органов.

Сегодня, наконец, задумались об этом вопросе, потому что здоровью стало уделяться гораздо больше внимания, а здоровье ребенка, который является будущим нации, складывается не только дома, но и в школе. От  комфорта во многом зависит сам процесс получения знаний.

Ученическая мебель должна быть настолько удобной, что бы ребенок её не замечал, и его внимание всецело было направлено на учебный процесс.

В конце 1-го класса родители моих маленьких учеников очень прониклись этой проблемой. Они пришли к выводу, что за год на выполнение   заданий  их дети  тратят не одну сотню часов. Поэтому школьная парта, где  их  сын или дочка будет  решать задачки или усердно вырисовывать первые закорючки, должна  не приносить вреда здоровью. Если не исправить ситуацию, то хотя бы предупредить возникновение заболеваний позвоночника могут антисколиозные парты.

В конце прошлого учебного года  на классном родительском собрании   было  решено приобрести 15 столов-парт с антискалиозной столешницей  и 30 стульев. Благодаря успешному сотрудничеству с мебельной фабрикой «Промiнь» в июне, в  наш отремонтированный класс, была доставлена долгожданная мебель.

С большой любовью и радостью родители своими руками собрали и установили новый комплект мебели. И вот  1-го сентяря  наших второклашек  встретил светлый класс и « новые рабочие места».

Хочется отметить, что с  точки зрения практичности,  именно регулируемые по высоте столы и стулья - это лучший выбор для учеников младших  классов. 

Столешница стола  выполнена с учётом особенностей школьника. Сидя за таким столом ребёнку и его спине особенно комфортно:

- угол наклона столешницы  учитывает положение школьника за столом, а по утверждению окулистов - парта с наклоном способствует более безопасной работе глаз ребенка;

- полукруглый вырез столешницы предусматривает правильное расположение локтей.

Благодаря особенностям антисколиозного стола ребёнок сидит правильно, не искривляя позвоночник.

Новые  столы и  стулья полностью соответствуют ГОСТу, всем нормам, требованиям и критериям: педагогическим, санитарно-гигиеническим, эргономическим и эстетическим.   

С такими партами  мои ученики  всегда будут себя чувствовать комфортно.

Я очень горжусь родителяти своих сорванцов. Ведь  в такое экономически - трудное   время их  мамы и папы  смогли изыскать средства  и сделать очень весомое приобретение.

                                                                                                                             Классовод 2-А класса УВК Прозорова Л.В.

    

   

                                                                              Насильницькі дії над дитиною

                                                                                                                       Дитячі очі- чисті, щирі. В них видно наміри й думки.

                                                                                                                                                                                            Зеленi, чорні, сині, сірі  бувають радісні й сумні.

 

Мабуть, радісними є очі дітей, коли у них щасливе дитинство, коли ніщо не пригнічує і не турбує. А сумними – коли діти зазнають страждань, принижень.

Серед причин насильницьких дій стосовно дітей і підлітків головними є: психопатологія батьків, викривлена система життєвих цінностей; зруйнована модель взаємин між батьками та дітьми.

Насилля стосовно дитини - характерна ознака проблемної сім'ї.

Насилля над дитиною існує в усіх типах таких сімей. Однак у малозабезпечених сім'ях насилля стосовно дітей відбувається частіше, ніж в родинах із стабільними матеріальними статками.

Коли дорослі говорять про насильство щодо дітей, вони мають на увазі лише побиття, сексуальну агресію і майже зовсім забувають про  психологічний тиск, нехтування потребами дитини і т.п. 
Щоб визначити ступінь насильницьких дій, досить з'ясу­вати такі випадки насильства:

фізичне насильство: хтось дитину штовхає, завдає болю ляпасами, ударами кулаків; жбурляє предмети, завдає ран; фізично перешкоджає при спро­бі вийти з дому; закриває ззовні дитину в помешканні; залишає одну в небезпечних місцях; відмовляється допомогти, коли ди­тина хвора; перешкоджає при спробі звернутися за медичною допомогою; не дає заснути вночі; відмовляється купувати про­дукти харчування та інші необхідні для дитини товари; псує її майно; ображає батьків, молодших братів та сестер Емоційна образа: постійно дитину принижують, кричать на неї або кривдять (наприклад, говорять, що вона занадто товста, худа, дурна і т.д.); ігнорують почуття дитини; висмію­ють її переконання; забороняють виходити на вулицю, гратися з однолітками; маніпулюють нею, кривдять її родичів і друзів або проганяють їх; критикують її, висміюють.

У 1978 році, отримуючи премію Г.-Х. Андерсена, письменниця Астрід Ліндгрен виголосила відому промову: «Я хочу поговорити про дітей…Скільки дітей отримали свої перші уроки насилля від тих, кого любили, - від власних батьків – і потім понесли цю «мудрість» далі, передаючи її із покоління в покоління!..

Для тих, хто кричить про необхідність «твердої руки», я хочу розповісти історію, яку почула від однієї літньої дами. Коли вона була молодою мамою, люди вірили, що без різки гарної людини не виховаєш. Одного разу її маленький син провинився, і їй здалося, що він заслуговує того, щоб його добре відшмагали. Вона наказала йому піти й самому зірвати різку. Хлопчик пішов і довго не повертався. Нарешті він повернувся весь у сльозах і сказав: «Різки я не знайшов, але ось тобі камінь, який ти можеш у мене кинути». Тут мати теж розплакалась, тому що раптом побачила все очима дитини. Дитина мабуть, розмірковувала: «Мама хоче зробити мені боляче, для цього і камінь підійде…»

Потім вона поклала камінь на кухонну поличку, де він і залишився лежати як вічне нагадування про обіцянку, яку вона собі дала у той момент – жодного насилля!..Непогано було б нам усім покласти на кухонну полицю камінь як нагадування дітям і самим собі – жодного насилля!..»Діти, які спостерігають насильство у власному домі, переносять цей негативний досвід у власне життя, відтворюючи саме насильницьку модель поведінки у своїх сім’ях і суспільстві загалом. Практично всі дiти  із проблемних сімей не знають, що є повноправними особами і мають право на захист та допомогу суспільства.

Право на свободу від насилля - це одне  із основних прав дитини. Основним правовим документом, що захищає дитину від жорстокої поведінки з боку інших осіб, є Конвенція ООН «Про права дитини», яка передбачає в своїх статтях захист від свавільної поведінки, визначає права кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного розвитку, захист від сексуального домагання та від інших форм жорстокої поведінки

Конвенція про права дитини, а також нижче приведені закони України захищають права дитини:

Закон України «Про попередження насильства в сім'ї» Розділ IV ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВЧИНЕННЯ НАСИЛЬСТВА В СІМ'Ї Стаття 15. Відповідальність за вчинення насильства в сім'ї

Члени сім'ї, які вчинили насильство в сім'ї, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.

Закон України «Про охорону дитинства» Розділ III  ДИТИНА І СІМ'Я

Стаття 11. Дитина і сім'я

Сім'я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього.

Кожна дитина має право на проживання в сім'ї разом з батьками або в сім'ї одного з них та на піклування батьків.

Батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов'язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.

Стаття 12. Права, обов'язки та відповідальність батьків за виховання та розвиток дитини

         Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.

Закон України «Про освіту»  Стаття 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини.

1. Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.

2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.

3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов'язані:

постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;

поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім'ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;

виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;

сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;

виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.

 

Шановні тата і мами, будь-який вид жорстокого поводження з дітьми веде до найрізноманітніших наслідків, але всі вони поєднуються одним – порушенням  прав людини, збитком здоров'ю дитини чи небезпекою для її життя. Любiть ближнього свого  як самого себе і тоді все у вашому житті буде добре.

                                                                                                                                                      ЗДВР НВК Прозорова Л.В.

bottom of page